Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych

Podczas, gdy na wyspach brytyjskich dominuje określenie football, na terenie kontynentu amerykańskiego bardzo silnie rozpowszechnionym terminem jest pojęcie soccer. Jest to nic innego jak popularna zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych piłka nożna, będąca jedną z najmodniejszych tam dyscyplin sportowych, która uchodzi wręcz za aktywność fizyczną tradycyjną dla Amerykanów.
Musimy wiedzieć, że soccer jest na tyle zadośćuczynienie za śmierć ojca silnie rozpowszechniony na dziś dzień, że bezwzględnie wypiera inne, również uchodzące za klasyczną amerykańską rekreację dziedziny sportu, typu koszykówka, baseball, futbol amerykański, czy też hokej na lodzie. Warto wiedzieć, iż sport określany potocznie mianem tzw. soccera to nic innego jak dawien dawno wymyślona dyscyplina, która była uprawiana dekady temu. Z danych historycznych dotyczących Program treningowy online sportu amerykańskiego wynika jednoznacznie, iż soccer stanowił punkt zainteresowania mężczyzn w Stanach Zjednoczonych już w dziewiętnastym stuleciu, kiedy to odbywały się liczne mecze męskich ekip, ale były to z reguły rozgrywki kompletnie nieformalnie organizowane.

Jeżeli mowa o pierwszych oficjalnych zmaganiach soccerowych, to odbyły się one w finałach mistrzostw świata, a dokładniej w 1930 roku. Od tego momentu soccer stanowić zaczął podstawowy sport amerykański. W szczególności dał on moc wrażeń jakieś dwadzieścia lat po tych finałowych rozgrywkach, a wszystko to za sprawą ekscytujących finałów piłkarskich mających miejsce w Brazylii, która zmierzyła się z Anglią. Bardzo duży wpływ na intensywny rozwój soccera miał natomiast legendarny klub New York Cosmos.