Zasady gry

Kiedy mowa o piłce nożnej od razu przychodzi na myśl grupa jedenastu zawodników, siedmiu zawodników rezerwowych, przestronnej murawy i dwóch bramek, do których przeciwne drużyny biegające po boisku przez równo dziewięćdziesiąt minut mają strzelać sobie wzajemnie gole. Kto będzie miał w owych dwóch rozgrywkach trwających po czterdzieści pięć minut więcej punktów zwanych golami, ten zwycięża. Niemniej jednak na temat szeroko dziś pomiary wentylacji warszawa rozpowszechnionego i wykazującego naprawdę długą historię rozwoju futbolu warto wiedzieć znacznie więcej. Dlatego też, z myślą o zagorzałych miłośnikach piłki nożnej, stworzyliśmy niniejszy wirtualny informator.
Koniecznym wymogiem odgórnie narzuconym jest odbywanie gry w piłkę nożną na boisku, które będzie miało wymiary prostokąta. Generalnie nie ma stricte ustalonego jednego rozmiaru murawy czy wewnętrznego boiska, po jakim ma się przemieszczać grupa składająca dmuchawy przemysłowe się z dwóch grających przeciwko sobie zawodników. Istotne jest tylko to, żeby mecze rozgrywały się na polu mającym szerokość mieszczącą się w wymiarach między czterdzieści pięć a dziewięćdziesiąt metrów, a szerokość ujętą w granicach dziewięćdziesiąt oraz sto dwadzieścia metrów. Nie może być to natomiast kwadrat, a od marca 2008 roku obowiązują standardowe wymiary ustalone przez FIFA, to jest 105 na 68 metrów.

Profesjonalnie dwie krótsze linie określa się liniami końcowymi, natomiast punkt ciągnący się na obszarze między słupkami to jest linia bramkowa. Dwie dłuższe linie to zaś linie boczne. Po stronach przeciwnych znajdują się pola gry, a pośrodku znajduje się bramka jednak i druga, której szerokość wynosi równo 7,32 m między wewnętrznymi krawędziami. Wysokość dolnej krawędzi poprzeczki od powierzchni to zaś 2,44 m.