Piłka nożna w Polsce dawniej i dziś

W Polsce piłka nożna z całą pewnością uznawana jest za jedną z najważniejszych dyscyplin sportowych i nie ma co do tego najmniejszych nawet wątpliwości. Jednakże, jeśli spojrzymy uczciwie na wyniki naszych piłkarzy w ostatnich dwudziestu latach, to może to być zastanawiające. Wszak nasze sukcesy są raczej niewielkie, a w światowych rankingach nasza drużyna nie jest zbyt wysoko. Skąd więc fenomen popularności tej właśnie dyscypliny w naszym kraju? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość prosta – chodzi o nasz sentyment do sukcesów sprzed lat.

Nasza drużyna bowiem, w latach siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych brylowała na światowych stadionach i zdobywała największe laury. Wszystko to działo się za trenera Kazimierza Górskiego, który do dziś jest jedną z najbardziej lubianych postaci w świecie polskiej piłki nożnej. I na tym właśnie polega polskiej piłki nożnej i jej popularności – kochamy ją, bo pamiętamy dawne czasy, kiedy byliśmy jedną z najlepszych drużyn świata. Dziś jednak nią na pewno nie jesteśmy.
Autor:

Zobacz stronę autora: Biuro nieruchomości Łódź